Sztuka jest dla mnie życiem, kolory powietrzem, którym oddycham. Jest sposobem na istnienie w tym świecie.

Monika Ewa Wójtowicz, występuję pod pseudonimem artystycznym: Karmica, ur. 1990 roku, pochodzę z małej miejscowości na Podkarpaciu – Rzeczyca Długa (okolice Stalowej Woli).  Jestem artystką wizualną, zajmuje się: malarstwem, live-paintingiem, body paintingiem, performance, charakteryzacją, modą, video-art i custom made.  Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku edukacja artystyczno-medialna. W 2013 ukończyłam z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Artystyczną z dyplomem u prof. Andrzeja Macieja Łubowskiego na kierunku malarstwo w scenografii i aneksem z malarstwa u prof. Łukasza Korolkiewicza. Jestem jako artystka objęta patronatem Artistic Guarantee of Art Imperium, mam na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz performance,   w Polsce i zagranicą.

 

Moje drugie imię! KARMICA – Powstała w wyniku (karmy) i ewolucji imienia Mon(ica), jej misją jest (karm) karmienie sztuką, tych wszystkich którzy cenią w sobie prawdziwość, dobroć, życie w zgodzie z naturą i z samym sobą. Jest to dom dla ptaków (karm), karmnik w którym do zjedzenia są opowieści nieoczywiste, przy pierwszym spojrzeniu.

JESTEM  URODZONĄ WOJOWNICZKĄ, KTÓRA MA MISJĘ I POPRZEZ MALARSTWO CHCE POKAZAĆ ŚWIATU, NIE PROSTE UKŁADY KOMPOZYCYJNE LECZ SKOMPLKIKOWANĄ STRUKTURĘ MYŚLENIA, NIE PIĘKNE OBRAZKI, LECZ NASYCONE SYMBOLIKĄ WIERZENIA. MOJE OBRAZY NIE UŚMIECHAJĄ SIĘ DO WIDZA, LECZ PATRZĄ PROSTO W OCZY. MOJA SZTUKA JEST JAK WIECZNA MAPA, W KTÓREJ UKRYTA JEST PRAWDA I TYLKO NIELICZNI POTRAFIĄ I CHCĄ JĄ ODCZYTAĆ